Më shumë

Avdiu: Veç për një shuplakë që i jepet gruas, duhet dënim me 5 vjet burg, të paktën

Gjyljeta Ukella është gruaja që u vra nga burri në Pejë. Pas kësaj vrasje, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani për

Akil Gjakova dorëzohet në Polici në pikën kufitare në Morinë

Xhudisti Akil Gjakova është dorëzuar në Polici në Pikën kufitare në Morinë, raporton teve1.info Burime të Tëvë1 bëjnë me dije

Sali Berisha: Ditë historike, urime Kosovë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas votimit për Kosovën në Asamblenë e Këshillit të Europës. Berisha ka përshëndetur vendimin e

Konjufca: Kosova mori një konfirmim nga KiE, nga miqtë e aleatët tanë se institucionet tona janë demokratike

Kryetari i Parlamentit, Glauk Konjufca, ka reaguar pasi Aslambleja Parlamentare e Këshilit të Evropës votoi në favor të Kosovës, për

LDK: Do të angazhohemi fuqishëm në anëtarësimin e Kosovës në të gjitha mekanizmat ndërkombëtarë, në BE e në NATO

Lidhja Demokratike e Kosovës i gëzohet lajmit të votimit në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, për anëtarësimin e Kosovës

Daçiq: Sot ditë turpi për Asamblenë Parlamentare të KiE-së

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka miratuar me shumicë

Rama: Urime nga zemra Kosovës, faleminderit të gjithë miqve e partnerëve në Asamblenë Parlamentare

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës të martën me 16 prill ka votuar pro për anëtarësimin e Kosovës në këtë

Sejdiu pas votimit në Asamblenë Parlamentare: Vendim historik që then barrierat dhe paragjykimet për Kosovën

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka mirëpritur vendim që Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështeti anëtarësimin e Kosovës.

Turqia akuzon Netanyahun për përshkallëzimin e tensioneve në Lindjen e Mesme

Benjamin Netanyahu dhe udhëheqja izraelite janë të vetmit përgjegjës për përshkallëzimin e tensioneve të fundit në Lindjen e Mesme, ka

Mbi 800 mijë kosovarë udhëtuan nga Aeroporti i Prishtinës nga 1 janari 

Për tre muaj, 830 mijë qytetarë kanë udhëtuar nga Kosova për në shtete evropiane, pas liberalizimit të vizave. Krahasuar me