Më shumë

Kievi dhe Praga pajtohen të prodhojnë pushkë dhe municione në Ukrainë

Kievi dhe Praga kanë arritur marrëveshje për të prodhuar së bashku pushkë dhe municione brenda Ukrainës, kanë bërë të ditur

Senatori Bob Menendez shpallet fajtor në skemën e ryshfetit

Senatori i Nju Xhersit, Bob Menendez, është shpallur fajtor në 16 pika për pranim ryshfeti, përfshirë edhe shufra ari –

Çfarë i ndodh trupit nëse mbani klimën lëshuar gjatë gjithë ditës?

Në kuadër të vapës përvëluese të verës dhe temperaturave të larta, për shumicën dërrmuese përdorimi i klimës është bekim. Ajri

Rënie e numrit të azilkërkuesve në Zvicër

Numri i kërkesave për azil në Zvicër ra me një të pestën në qershor, krahasuar me muajin e kaluar dhe

Çeku: Mbrojmë të kaluarën, sigurojmë të ardhmen

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka bërë të ditur se ka nisur restaurimi i shtëpisë dhe odës

Dorëzohen dy të dyshuarit për plagosjen që ndodhi në më 7 korrik në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’ që ka

Golem: Mbytet turistja nga Sllovakia

Një grua ka vdekur sot në Golem. 61 vjeçarja raportohet se është mbytur aksidentalisht derisa po lahej në det, shkruan Abcnews.al

Tajlanda heq vizat, Kurti: Pasaporta e Kosovës po vazhdon të fuqizohet

Tajlanda ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës. Për këtë ka reaguar edhe kryeministri Albin Kurti, i cili ka thënë

Zjarr i madh në një fshat të Klinës, digjen tre bagëti

Dy stalla janë kapluar nga një zjarr i madh në fshatin Zabërgjë të Klinës. Si pasojë janë djegur edhe tre

“Jack Smith ka bërë veprime të kundërligjshme në rastin e Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit”

Ish- këshilltari i ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka reaguar ndaj dënimit të Gjykatës Speciale ndaj Pjetër Shalës.