Më shumë

Kurti për vdekjen e Mirush Kabashin: Do të kujtohet për interpretimet e tij mjeshtërore të poezisë shqipe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit Mirush Kabashi. Kurti, theksoi se Kabashi do

Osmani: Mirush Kabashi ishte zëri artistik i Kosovës me vargjet kushtuar luftës për liri e pavarësi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani iu ka shprehur ngushëllime familjes, miqve dhe komunitetit kulturor për ndarjen nga jeta

Haradinaj për vdekjen e Mirush Kabashit: Mjeshtri i artit do të kujtohet ndër breza

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vdekjes të aktorit Mirush Kabashit. Haradinaj, theksoi se ikja e tij në

Reagon Krasniqi pas vdekjes së Mirush Kabashit: Do të jetojë përjetësisht në zemrën e secilit shqiptar

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vdekjes së aktorit Mirush Kabashit, duke thënë se ai do të jetojë

Vdes në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Mirush Kabashi

Ka vdekur në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të

Bëhet zbulimi i shtatores së Adem Demaçit në Podujevë

Është bërë zbulimi i shtatores së çështjes kombëtare, Adem Demaçit. Në këtë ngjarje i pranishëm ishte edhe kryeministri i Kosovës,

Në Podujevë sot zbulohet shtatorja e Adem Demaçit

Nën përkujdesjen e kryetarit të Prishtinës, Shpejtim Bulliqi sot nga ora 13:00 në sheshin e qytetit mbahet manifestimi dhe zbulimi

Vepra e Pikasos shitet për 139 milionë dollarë, historia e pikturës kushtuar të dashurës

Një nga kryeveprat e Pikasos është shitur në ankand me një shifër rekord për këtë vit. Piktura e famshme e

Çeku: Përvoja 20-vjeçare e shkatërrimit të monumenteve, kryekëput e lidhur me ndërtime të reja

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, derisa ka folur për trashëgiminë kulturore, ka përmendur se vetëm këtë vit ka pasur disa

U ndanë disa çmime në Festivalin e Këngës, kush i fitoi ato?

Mbrëmë është mbajtur nata finale e edicionit të parë të Festivalit të Këngës në RTK. Fitues është shpallur konkurrenti “La

Sponsored