Më shumë

Pse gratë jetojnë më gjatë se burrat?

Sipas zyrës gjermane të statistikave, jetëgjatësia për burrat dhe gratë është rritur në mënyrë konstante gjatë dekadave të fundit, por

Shkencëtari nga Deçani sjell një vizion të ri shkencor në fizikë

Shkencëtari nga Deçani, Naim Krasniqi i cili jeton dhe punon në Francë, ka botuar së fundmi librin e tij shkencor

Është vetëm 2 vjeç dhe di të lexojë dhe numërojë deri në 100 në 6 gjuhë

Një fëmijë gjeni, i cili e mësoi veten të lexonte në moshën dy vjeçare, është bërë anëtari më i ri

Granit Rashiti triumfon në garën e aktorëve në Suedi, fiton çmimin e parë

Mediat suedeze kanë njoftuar se Granit Rushiti me origjinë nga Kosova, mes shumë aktorësh suedezë dhe ndërkombatarë, fiton çmimin e

MKRS-ja me telegram ngushëllimi për Edi Shukriun

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka shkruar telegram ngushëllimi me rastin e ndarjes nga jeta të akademikes Edi Shukriut.

LDK shpreh ngushëllime për vdekjen e akademikes, Edi Shukriu

Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të akademikes, Edi Shukriu. Ky subjekt, shkruan se ajo

Vdes akademikja e njohur nga Kosova

Ka vdekur akademike Edi Shukriu, njofton ASHAK, raporton Gazeta “Enigma”. Mbledhja komemorative do të mbahet nesër, me 18 janar 2023,

Nis manifestimi i “Flakës së Janarit” në Gjilan

Të mëkurën e 11 janarit, “Flaka e Janarit” nisi rrugëtimin e saj.Kështu njoftuan organizatorët e këtij eventi, teksa theksuan se

Viti i Ri, ja ​10 gjërat që mund të filloni të bëni sivjet

Ka një mori gjërash me të cilat mund të nisim një vit të ri. 2023-ta është një mundësi e mirë

Kurti e Çeku marrin pjesë në rihapjen e Galerisë Qahili

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, kanë marrë pjesë në rihapjen e Galerisë Qahili. Galeria

Sponsored