Më shumë

Murati në takim ambasadoren e Emirateve të Bashkuara Arabe, merr përkrahje për investime

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, priti në takim ambasadoren e Emirateve të Bashkuara Arabe në Podgoricë, Nabila

ATK tejkalon parashikimet, 512.5 milionë euro të hyra

ATK njofton se janë 512.5 milion euro tatime të mbledhura për periudhën janar-tetor 2021, të hyra këto të cilat tejkalojnë

Hajdari: Do të analizojmë të gjitha barrierat të cilat i kanë vendet fqinje me Kosovën

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka deklaruar se ata do të analizojnë barrierat tregtare të cilat i

ATK-ja inkason 60 milionë euro më shumë se vitin e kaluar

Vendimi i fundit i Qeverisë së Kosovës për lehtësimin e masave antiCovid që lejon edhe mbajtjen e dasmave dhe ahengjeve,

KEDS: Në Kosovë nuk është rritur çmimi i energjisë elektrike

Zëdhënësi i KEDS-it Viktor Buzhala thotë se në Kosovë nuk ka rritje të çmimit të energjisë elektrike, raporton Gazeta “Enigma”.

Sponsored