Më shumë

Si t’i dalloni simptomat e koronavirusit nga simptomat e gripit dhe ftohjes

Sipas ekspertëve shëndetësorë shumica e simptomave të COVID-19 dhe gripit sezonal cilësohen shumë të ngjashme me njëra tjetrën, shkruan Gazeta

Doza e tretë ‘shpëtim’ kundër variantit të ri, MSh ende nuk i ka dhënë “dritën jeshile”

Vendimi për aplikimin e dozës së tretë të vaksinës kundër sëmundjes COVID-19 në Kosovë do të merret në kohën e

Gjithçka që ndodhi gjatë kësaj jave në Kosovë

Mbrëmjen e 26 nëntorit, vendi ynë u trondit nga një sulm me armë zjarri që ndodhi në fshatin Gllogjan të

Pas raportimeve për sulm terrorist reagon Policia ndërsa KFOR-i shihet në një Qendër Tregtare në Prishtinë

Në mediat në Kosovë po raportohet se ambasadat kanë lëshuar një e-mail të brendshëm ku kanë paralajmëruar stafin e tyre

Ambasada Amerikane në Kosovë këshillon shtetasit amerikanë që të rishqyrtojnë udhëtimet për në Kosovë

Ambasada Amerikane në Kosovë ashtu siç bën zakonisht, kësaj here në faqen travel.state.gov ka publikuar edhe një njoftim për shtetasit e

Infektologu Ramadani: Arma e fundit kundër COVID-19 është vaksinimi

“Situata me pandeminë në nivel rajonal, ballkanik dhe në të gjithë botën është shqetësuese kur dihet se nga data 24

FOTO/ Vetaksident me traktor, vdes një person në Tërstenë

Një person ka vdekur pasi i njëjti është vetaksidentuar me traktor. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Tërstenë, të Komunës së

“Shuplaka është dhunë, Dhuna është krim”, fushata kundër dhunës në familje, në Kosovë gratë përbëjnë numrin më të madh të viktimave

Misioni i OSBE-së dhe Policia e Kosovës, të enjten, kanë nisur një fushatë të përbashkët kundër dhunës në familje, raporton

Krejt çka ndodhi nga tragjedia e së premtes në Deçan, ku u vranë tre persona

Të premten mbrëma, në orën 19:00 u raportua për një krim të kryer në mes të fshatit Shaptej dhe Gllogjan,

MSh vazhdon vaksinimin nëpër shkolla

Vaksinimi i moshës më të re me vaksinën kundër COVID-19, ka vazhduar edhe nëpër shkolla të mesme, ku Ministria e

Sponsored