Më shumë

Laws: Viktimat duan që Pjetër Shala të dënohet

Simon Laws, mbrojtës i viktimave në çështjen gjyqësore ndaj Pjetër Shalës, ka thënë se të mbrojturit e tij duan që

Sot në Gjykatën Speciale bëhet deklarata përmbyllëse e mbrojtësit të viktimave në rastin e Pjetër Shalës

Sot në Gjykatën Speciale do të bëhet deklarata përmbyllëse e mbrojtësit të viktimave, në rastin gjyqësor ndaj  Pjetër Shalës. Pje,

ZPS-ja kërkon dënim të rëndë ndaj Pjetër Shalës, thotë se e ka pranuar një pjesë të fajit

Në shpalosjen e fjalës përfundimtare në rastin e Zyrës së Prokurorit të Specializuar kundër Pjetër Shalës, Prokuroria ka deklaruar se

Dëshmitari i 54-të i ZPS-së po dëshmon në seancë të mbyllur në rastin Thaçi dhe të tjerët

Ne seancë të mbyllur për publikun, ka filluar dëshminë dëshmitari i 54-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar me kodin

Byrnes për komunikatën 63: Ka për synim ta vendosë në pozitë shumë të favorshme Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së

Dëshmitari Shaun Byrnes u pyet nga trupi gjykues për një komunikatë që pretendohet se është lëshuar nga Shtabi i Përgjithshëm

Ish-diplomati amerikan: ‘Patkoi’ i nënshkruar nga Millosheviqi, parashikonte dëbimin e shqiptarëve

Gjatë dëshmisë së tij në gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së, ish-diplomati amerikan Shaun Byrnes tha se operacioni ‘Patkoi’ ishte i

Në Speciale vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, sot do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Ndryshe edhe

Zëdhënësi i Speciales kritikoi avokatët e ish-krerëve të UÇK-së për vonesat, nuk përgjigjet kur përballet me argumentet

Krerët e UÇK-së ishin arrestuar në nëntor të vitit 2020 dhe tek në prill 2023 kishte nisur gjykimi. Pra, dy

Detaje nga bastisja e shtëpisë së ish komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit

Prokuroria Speciale e Hagës të enjten ka bastisur shtëpinë e ish-komandantit të përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi,

Që nga 2018-ta, ekipet e Speciales takuan 3500 persona në Kosovë

Dhomat e Specializuara të Kosovës njoftojnë se që prej 2018, Ekipi i Programit për Komunikim dhe Ndërgjegjësim i DHSK është

Sponsored