Më shumë

Mungesa e hekurit te fëmijët, cilat janë simptomat

Hekuri është thelbësor për rritjen dhe zhvillimin e fëmijës suaj, por disa fëmijë nuk kanë mjaftueshëm. Mungesa e hekurit e

A bën të flemë më shumë?

Gjumi i tepërt mund të ketë efekte të dëmshme. Mungesa e gjumit jo vetëm që mund të shkaktojë një rënie

Stina më e mirë për të humbur peshë

Fillimi i vjeshtës është periudha ideale për të përmbushur qëllimet e vëna në të mirë të shëndetit, punës, bukurisë e

Pija e preferuar që ju bën obezë

Një gotë e kësaj pijeje, që shumica e njerëzve mendojnë se është e shëndetshme, përmban 36 gramë sheqer, që është

Urthi përkeqësohet e kalimin e moshës, ja ushqimet që ndihmojnë

Njerëzit po vuajnë gjithnjë e më shumë nga aciditeti i lartë në stomak ose urthi. Urthi është një çrregullim tretës

Sponsored