KB Prishtina fiton Ligën Ballkanike për herë të tretë, mposht ekipin grek

KB Prishtina e ka fituar Ligën Ballkanike për herë të tretë, derisa në finale mposhti Mercure Ael Limassol. Bardhëekaltrit kkihsin

“Xhango” i Trepçës, tifozi dhe ekonomi i veçantë që nuk i përmbau emocionet gjatë intervistës

Një nga tifozët më të zjarrtë të Trepçës është Xhavit Beqiri, i njohur si ‘Xhango’. Ai punon edhe si ekonom

Basketbollistit të Bashkimit i bie të fikët në mes të ndeshjes

Ndeshja mes Bashkimit e Goldean Eagle Yllit është ndërperë në çerekun e tretë. Arsyeja e ndërprerjes së ndeshjes është se

Rami Hadar publikon listën e basketbollistëve të Kosovës për ndeshjet me Irlandën dhe Azerbajxhanin

Përzgjedhësi i Kosovës, Rami Hadar ka zbuluar listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet që “Dardanët” do t’i zhvillojnë

Peja e fiton derbin ndaj Prishtinës në kryeqytet

Derbi i javës së 20-të në Superligën e Kosovës në basketboll i ka takuar Pejës. Kampionët në fuqi të Kosovës