Mediat italiane: Ibrahimovic nuk do të luajë ndaj Kosovës, do ta refuzojë ftesën e Suedisë

Zlatan Ibrahimovic pritet të tërhiqet nga skuadra e Suedisë sepse sulmuesi i Milanit është ende duke u rikuperuar nga dëmtimi.…

Cristiano Ronaldo fiton Këpucën e Artë të “Euro 2020”

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e golashënuesit më të mirë në “Euro 2020”. Pavarësisht që Portugalia u…

Anglia përballet me skuadrën e tretë më të mirë në “Euro 2020”

Sonte do të kompletohet finalja e “Euro 2020” që do të zhvillohet të dielën nga ora 21:00. Pas Italisë, sonte…

Golashënuesit më të mirë në Euro 2020: Schick e barazon Ronaldon

Patrik Schick e pa barazuar Cristiano Ronaldon në listën e golashënuesve më të mirë deri tani në Euro 2020, pasi…

Reagon Xhaka, pasi e frymëzoi Zvicrën drejt çerekfinales së parë në Euro

Granit Xhaka mbeti pa fjalë derisa e lartësoi shpirtin luftarak të Zvicrës, duke e quajtur të mahnitshëm ekipin helvetik pas…

Italia me fitoren ndaj Austrisë theu rekordin 82-vjeçar

Italia ka thyer rekordin e 30 ndeshjeve pa humbje të vendosur gjatë viteve 1930. Italia ka triumfuar pas vazhdimeve ndaj…

Ky do të jetë kundërshtari i Italisë në rrethin e 16 më të mirëve në Euro 2020

Italia kaloi në rrethin e 16 skuadrave më të mira në Euro 2020 me paraqitje mahnitëse dhe si fituese e…

Kjo është kënga zyrtare e Evropianit “EURO 2020” (VIDEO)

Frontmeni Bono, kitaristi the Edge dhe DJ legjendar Martin Garrix kanë publikuar këngën zyrtare të EURO 2020 që starton më…