”Çmendet” Barcelona, kërkon shpërblim marramendës në rast se përjashtohet nga Champions League

Barcelona mund të kërkojë 100 milionë euro nga UEFA nëse përjashtohet nga kompeticioni më i rëndësishëm për klube në Evropë,…

‘A do të largohet Messi nga PSG dhe të kthehet te Barca’ – Scaloni pyetet për superyllin argjentinas

Lionel Messi vazhdon të jetë pjesë e spekulimeve për një largim potencial nga Paris Saint-Germaini, ndërsa Lionel Scaloni është pyetur…

Zyrtare: Nënshkruhet marrëveshja 400 mijë euroshe për ndërtimin e stadiumit në këtë vend në Kosovë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me komunën e Malishevës për ndërtimin e infrastrukturës së stadiumit…

Scaloni pret që Messi të luajë edhe në Botërorin e vitit 2026

Selektori i Argjentinës, Lionel Scaloni pret që ylli i PSG-së, Lionel Messi, të paraqitet edhe në Kupën e Botës të…

Të gjithë me të | Bekim Balaj paguan 10 mijë euro për veshjet e Luiz Ejllit?

Big Brother VIP Albania është një fenomen që i ka çmendur të gjithë shqiptarët. Futbollistë dhe personazhe të ndryshme publike…

Ndeshjet e Superligës nga kjo xhiro do të luhen me orar të ri

Pas përfundimit të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2024, rikthehet futbolli në kampionatet kombëtare. Kësisoj elita e futbollit kosovar do të…

Lajm i keq për SC Gjilanin, Albert Dabiqaj do të mungojë rreth një muaj

SC Gjilani ka marrë një lajm të keq nga stafi mjekësor për mesfushorin Albert Dabiqaj i cili u lëndua në…

Ronaldo “çmend” tifozët me paraqitjen e tij të fundit në Madrid me Bugattin luksoz

Cristiano Ronaldo, ylli i Al-Nassr së fundmi u paraqit në qytetin e Madridit me makinën e tij, Bugatti Centodieci. Futbollisti…

Ministri e konfirmon: FFK me dokumente është në rregull, klubet janë më dobët, licencimi brenda ditësh

Saga e licencimit të Federatës së Futbollit të Kosovës është drejt fundit. Këtë e ka konfirmuar edhe Ministri i Kulturës,…

UEFA i përgjigjet MKRS-së: Agim Ademi nuk është pengesë për licencim

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Hajrulla Çeku në emisionin Presing në T7 ka deklaruar se çështja e ndalimit të…