Parashikimi i motit për ditët e para të këtij viti

Gjatë ditëve të para të vitit 2022 pritet të mbajë mot stabil dhe i butë. Orëve të mëngjesit ka mundësi…

Moti për këtë të shtune

Sipas Meteo Kosova për të Shtunën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje lokale…

Mot i vranët, në viset malore do të bie borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërkaq në viset…

Moti për këtë të marte

Për të Martën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, me përjashtim në Rrafshin e Dukagjinit ku priten edhe intervale…

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur për motin që do të mbajë nesër e pasnesër në vend. IHMK…

Parashikimi i motit për fundjavë dhe javën e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në fundjavë dhe ditët e para të javës së ardhshme.…