E tepron psikologu Naim Telaku: Zana e ka kompleksin e ‘lakmisë për pen**”

Psikologu Naim Telaku e ka bërë një shkelje të rëndë etike sipas aktivistit Nol Nushi pas një komenti publik të…

Ambasadorja e USAID-it: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi, mënyra e mirë për të ecur drejt integrimeve evropiane dhe euroatlantike

Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin E. McKee pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se normalizimi i raporteve mes…

Vërejtje gjyqësore ndaj të akuzuarit që tentoi ta sulmonte Rrahman Jasharajn

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallë fajtor të akuzuarin, Musli Rexhepi, duke i shqiptuar vërejtje gjyqësore, për akuzën se tentoi ta…

Osmani pas takimit me McKee: Kërkova mbështetje në përpjekjet për eliminimin e dhunës në baza gjinore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, ka pritur në takim ndihmës administratoren e USAID-it, Erin E. McKee. Pas takimit, Osmani ka…

“Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi, mënyra e mirë për të ecur drejt integrimeve evropiane dhe euroatlantike”

Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin E. McKee pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se normalizimi i raporteve mes…

“Sektori bankar në vend është i sigurt – Janë realizuar rreth 40 mijë transaksione për blerjet në internet”

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka reaguar lidhur me disa raportime që kanë të bëjnë me sigurinë e këtij sektori.…

Ja çfarë diskutoi Vuçiq me Lajçakun

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se me raportuesin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, ka diskutuar për ngjarjet…

Çitaku për Senatorin Bob Dole: Kemi pasur fatin e madh që e kemi pasur mbështetës

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka kujtuar senatorin amerikan, Bob Dole në një vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.…

Tërhiqet nga gara i vetmi kandidat serb në Mitrovicë të Veriut

Aleksandër Arsenijeviq është tërhequr nga gara për zgjedhjet për kryetar të Mitrovicës së Veriut që do të mbahen më 18…

Dënohet me 6 muaj burgim i akuzuari për pengim të procedurës penale, në rastin e 400 kg kokainë të ardhur nga Brazili

Gjykata Themelore  në Prishtinë, e ka dënuar me 6 muaj burgim efektiv të akuzuarin Naim Morina për veprën penale “Pengim…