“S’des pa të vra ty…”/ Pejani e kërcënon bashkëshorten që t’i heq denoncimet ndaj tij për dhunë në familje

Në hall me bashkëshortin e saj është një grua e moshuar në qytetin e Pejës, e cila disa herë e…

Serbia deshi t’i varroste terroristët e Banjskës atje, familjarët s’pranuan sepse “ndihen të tradhtuar” nga shteti serb

Tre terroristë serbë u vranë të dielën që lamë pas në Banjskë të Zveçanit, kur një grup prej rreth 30…

RTK2 i paraqiti si “viktima” terroristët në Banjskë, Bordi suspendon nga puna drejtorin e kanalit në gjuhën serbe

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës (RTK), në një mbledhje të jashtëzakonshme të zhvilluar sot pas një vlerësimi të raportimit…

Osmani për Vuçiqin: Togeri i Millosheviqit po përpiqet të zhbëjë gjithçka që kemi arritur

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një postimi në “X”, është shprehur se të arriturat post-Millosheviqit, po tenton t’i zhbëjë…

Pas alarmit amerikan, autokolona ushtarke serbe shihet duke lëvizur nga Vranja drejt Nishit

Radio Evropa e Lirë, edicioni në gjuhën serbe, raportojnë se sot kanë hasur në një autokolone ushtarake në jug të…

Kjo dyshohet të jetë predha që e goditi policin Afrim Bunjaku

Po vazhojnë të zbardhen misteret rreth rastit terrorist që ndodhi para gjashtë ditësh në Republikën e Kosovës, konkretisht në Banjskë…

“Kishte gjëra me mbishkrime nacionaliste”, Policia ndalon një veturë në Leposaviq

Një veturë është ndaluar dje në Leposaviq, ku gjatë kontrollit janë gjetur gjëra me mbishkrime nacionalist Sipas Policisë rasti ka ndodhur rreth…

Familjarët i marrin tre trupat e terroristëve serbë (Video)

Familjarët i kanë marrë tre trupat e terroristëve serbë dhe janë duke i dërguar nën përcjelljen e Policisë së Kosovës,…

Korenica: Mrekullia jonë është Urtina, si ditën kur lindi dhe sot kur mposhti sëmundjen e saj

Deputeti i VV-së, Visar Korenica, ka treguar se vajza e tij e ka kaluar me sukses trajtimin në Turqi, teksa…

Sulmi terrorist në veri, si e përgënjeshtroi Radoiçiq Daçiqin

Ende pa e pranuar vetë, Policia e Kosovës kishte zbuluar mandje edhe dokumentuar pjesëmarrjen e ish-nënkryetarit të Listës Serbe, Millan…