Aktori shqiptar në rolin e kamarierit, luan krah Penelop Cruz e Christian Bale

Aktori shqiptar në rolin e kamarierit, luan krah Penelop Cruz e Christian Bale

Artistët shqiptar shpesherë e kanë dëshmuar se janë ambasadorët më të mirë të vendit.

Ata kanë vendosur Kosovën e Shqipërinë shpeshherë në hartat e suksesit me projektet e tyre.

Së fundmi, aktori shqiptar Marko Caka pritet të luaj një rol në filmin “The Bride”, film ky që pritet të pushtojë shumë kinema amerikane.

Roli i aktorit shqiptar do të jetë ai i një kamarieri në një sallë dasmash, ku si i tillë do t’i shërbej Cristian Bale e Penelope Cruz.

“The bride”, do të publikohet edhe në Netflix.

Ky do të jetë një film me skenar të Maggie Gyllenhaal dhe Mary Shelley dhe regji të Maggie Gyllenhaal. /Gazeta Enigma

Related Articles