Mediat e huaja shkruajnë për pjesmarrjën e Bebe Rexhës në festivalin e Dua Lipës: Bashkohen vajzat Shqiptare

Gjatë së hënës është bërë e ditur se ylli i muzikës pop, Bebe Rexha do të performojë në festivalin që…

Nora Istrefi dhe Teuta Selimi publikojnë “Sytë e zi”

Këngëtaret Nora Istrefi dhe Teuta Selimi sot kanë publikuar projektin e tyre më të ri bashkë, shkruan Gazeta “Enigma”. “Sytë…

Bebe Rexha: Kosovë unë po vij për ty – reagon këngëtarja pasi u konfirmua se do të performojë në Prishtinë

Sunny Hill Festival gjatë ditës ka njoftuar se në skenën e këtij festivali do të ngjitet këngëtarja e njohur Bebe…

Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë, performon në Sunny Hill Festival

Këngëtarja e njohur botërore, Bebe Rexha, do të marrë pjesë në festivalin Sunny Hill.Lajmin e kanë bërë të ditur organizatorët…

Arrestohet Wiz Khalifa në Rumani, konsumoi kanabis në skenë

Rreperi i njohur amerikan, Wiz Khalifa është akuzuar të dielën për posedim të paligjshëm droge në Rumani.Ai dyshohet se kishte…

Dhurata Dora pjesë e festivalit të njohur në Rumani, do të performojë krah Travis Scott e Wizz Khalifa

Këngëtarja e njohur shqiptare Dhurata Dora, do të marrë pjesë në një festival të njohur në Rumani.Festival ky që do…

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez zyrtarisht e listojnë për shitje shtëpinë e tyre

Çifti hollivudian Ben Affleck dhe Jennifer Lopez kanë listuar për shitje shtëpinë e tyre me 12 dhoma gjumi dhe 24…

Rita Ora pyetet për shqiptarët në “iHeart Radio”, përmend Dua Lipën e Bebe Rexhen

Këngëtarja me origjinë shqiptare e famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka qenë e ftuar në emisionin e njohur të Elvis Duran.Zakonshem…

Aktori i njohur Clooney i kërkon presidentit Biden të tërhiqet nga gara

Aktori i njohur George Clooney, pavarësisht raporteve të mira që ka më presidentitn e ShBA-së, Joe Biden, ai i ka…

E veshur me fustan nusërie, Adelina Ismaili ndan pamje nga klipi i ri me Sabri Fejzullahun

Diva e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili dhe ikona Sabri Fejzullahu, janë bërë bashkë për një projekt të ri muzikor. Ata…