Burri harron gruan në tualetin publik, eci 160 km duke menduar se po flinte në makinë

Burri harron gruan në tualetin publik, eci 160 km duke menduar se po flinte në makinë

Një burrë në Tajlandë harroi aksidentalisht gruan e tij në anë të rrugës dhe vazhdoi të voziste për 160 km duke besuar se ajo ishte duke fjetur në pjesën e pasme të makinës.Boontom Chaimoon, 55 vjeç dhe Amnuay Chaimoon, 49 vjeç, u nisën në ditën e Krishtlindjeve për të udhëtuar gjatë natës për në qytetin e saj të lindjes në provincën Maha Sarakham.

Por shoferit iu desh të urinonte gjatë natës dhe e ndaloi makinën në anë të rrugës.

Pasi doli nga makina, Amnuay vendosi që ajo mund të qetësohej gjithashtu dhe u fut në një xhungël aty pranë për një pushim të shpejtë në banjë.

Por kur ajo u kthye në rrugë, makina nuk dukej askund dhe ajo mbeti e bllokuar në errësirë.

Gruaja nuk kishte para apo telefon, kështu që vendosi të ecte me shpresën për të gjetur ndihmë.

Përfundimisht, pasi eci në rrugë për 13 milje në qendër të Kabin Buri, ajo gjeti një stacion policie rreth orës 05:00 të mëngjesit.

Ajo iu lut policisë që ta ndihmonte të gjente burrin e saj, por ajo nuk e dinte numrin e tij përmendësh dhe ata nuk mundën ta gjenin.

Ata i ranë telefonit të saj 20 herë, por Boontom nuk e vuri re atë në makinën e tij, ndërsa ai ecte përpara pa dijeni për panikun që kishte shkaktuar.

Në kohën kur shoferi e kuptoi gabimin e tij, ai ishte 100 milje larg gruas së tij dhe duhej të kthehej për ta marrë atë.

Ai kishte besuar se ajo ishte duke fjetur në sediljen e pasme gjatë gjithë kohës, por i dëshpëruar u kthye për ta marrë.

Çifti janë të martuar prej 27 vitesh dhe kanë një djalë 26-vjeçar.

Related Articles