Vlora Çitaku nuk do të garojë për kryetare të PDK-së

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku nuk do të jetë pjesë e garës për kryetare të PDK-së në konventën…

Javën e ardhshme arrijnë në Kosovë vaksinat e blera nga Pfizeri

Më së largu deri javën e ardhshme në Kosovë, pritet të vijnë edhe dy kontingjente me vaksina, nga marrëveshja që…

Në spitalet e Kosovës, 86 pacientë me COVID-19, prej tyre 56 me oksigjeno-terapi

Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare  të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme në vend janë duke u trajtuar…

Dy të vdekur nga COVID-19 dhe 14 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 1.764 testime, 14 qytetarë…

Deputetja e PDK-së: Gërvalla më tha se Marrëveshja e Washingtonit është e panevojshme

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi ka deklaruar të enjtes se ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës,…

Albin Kurti tregon dhuratën që ia dha Macroni dje në Paris

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë dhurate ka marrë dje nga presidenti francez, Emmanuel Macron, raporton gazeta…

“Ata që tani janë në Qeveri duhet të kujdesen për realizimin e projekteve që burojnë nga Marrëveshja e Washingtonit”

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas publikimit të raportit të fizibilitetit për Liqenin e Ujmanit. Përmes një postimi…

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve, Fadil Berjani, paralajmëron për rritje të çmimit të derivateve

Shoqata e Naftëtarëve të Kosovës paralajmëron rritje të çmimit të derivateve, ku ata thonë se rritja e çmimit është pasojë…

Dialogu Kosovë-Serbi, Phillips kundër idesë për shkëmbim të territoreve

Drejtori i Programit për Paqen dhe të Drejtat në Universitetin Columbia, David Phillips, është shprehur kundër idesë për shkëmbim të…

Selmanaj: Ka mungesë të transparencës dhe mos përgatitje të Qeverisë Kurti për dialogun

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, në tryezën e organizuar nga KDI ka thënë se ka mungesë të…