Zëdhënësi i KEDS: Çmimet e rrymës janë dyfishuar në berzat ndërkombëtare

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, ka thënë se janë rritur çmimet e energjisë elektrike në berzat ndërkombëtare. Ai tha se…

“Sektori bankar në vend është i sigurt – Janë realizuar rreth 40 mijë transaksione për blerjet në internet”

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka reaguar lidhur me disa raportime që kanë të bëjnë me sigurinë e këtij sektori.…

Sulmohet një infermier në spitalin e Mitrovicës nga pesë persona

Një infermier në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës “Dr. Sami Haxhibeqiri”, është sulmuar mëngjesin e sotëm nga pesë persona. Kjo…

Vuajtjet e grave shqiptare që martohen fiktivisht në këmbim të parave, biznesi që po i merr në ‘qafë’

Piranjat” kanë trajtuar këtë të diel një temë mjaft shqetësuese, siç janë martesat fiktive, të cilat mesa duket është kthyer…

Kontrollorët e trafikut ajror paralajmërojnë veprime sindikale, nëse preken me Ligjin e Pagave

Shoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës (SINKON) ka shprehur pakënaqësitë me përfshirjen e tyre në projektligjin e…

1 vit pas zgjedhjeve, Prizreni pa nënkryetar të komuniteteve (VIDEO)                

Prizreni është komuna më multietnike, por edhe një vit pas zgjedhjeve s’ka nënkryetar për pakicat. Këtë pozitë nuk po mund…

Kush tjetër duhet të shkarkohet për vrasjen e Hamide Magashit në QKUK?

Prokuroria Themelore në Prishtinë nuk ka treguar nëse ka nisur hetimet ndaj 4 zyrtarëve policorë të suspenduar një ditë më…

Haradinaj nga Gjermania: Krenar me mërgatën tonë, janë shtyllë e konsolidimit të shtetësisë së Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj bashkë me deputetët e Kuvendit, Time Kadrijaj dhe Bekë Berisha…

Mehaj: Bashkëpunimi me Shqipërinë, në nivelet më të larta ndërministrore dhe ndërushtarake

Katër dhjetori i vitit 1912 shënoi themelimin Forcave të Armatosura në historinë e shtetit dhe kombit shqiptar. Ministri i Mbrojtjes,…

Tahiri i AAK-së: Prezantimi i buxhetit për 2023-ën nëpër komuna, mashtrim i ulët që u bëhet qytetarëve

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se buxheti i vitit 2023 është…