Klinaku: Kërkohet dorëheqja e qeverisë, e jo vetëm e një ministri

Përfaqësuesi i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku thotë se po detyrohet ta përsëris qëndrimin e tij në lidhje ligjin e pagave nuk…

“Kurti hapur ka kërcenuar me luftë serbët në Kosovë”, reagon Petkoviq pas vendimit për targat dhe reciprocitetin

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka reaguar në lidhje me vendimin e Qeverisë së…

Shtatë të lënduar nga një aksident në Pejë

Sot rreth orës 17:37 ka ndodhur një aksident në afërsi të fshatit Kliqinë në Jabllanicë të Leshanit të komunës së…

Dyshohet se parashutistë serbë u lëshuan nga Serbia në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka pranuar një informacion lidhur me dyshimet se “disa parashutistë nga Serbia…

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, më së shumti nga Gjilani

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet. Vetëm gjatë vitit 2021 janë larguar…

IPKSHK del me një njoftim pas rritjes drastike të rasteve me COVID-19

IKSHPK ka bërë thirrje që të barten maskat në ambiente të mbyllura dhe që qytetarët të vaksinohen, pas rritjes drastike…

Kjo është përgjigjja e Lajçak kur pyetet nëse Bislimi ka pranuar dialog për Asociacionin

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka mbajtur sot konferencë për media në Prishtinë në kuadër të ditës…

​Lajçak mbërrin në veri, pritet nga Rakiq dhe kryetarët e komunave veriore

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, është duke qëndruar në veri të Mitrovicës. Ai aktualisht ndodhet…

Vetingu “bashkon” Krasniqin e Kurtin, PDK ka vite që ka propozuar fillimin e Vetingut

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka takuar sot Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në Kuvendin e Kosovës…

Konjufca priti në takim autoritetet rajonale për mbrojtjen e të dhënave personale

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim autoritetet rajonale të institucioneve për mbrojtjen e të…