“Kushtetuta forcoi garantimin e të drejtave për të gjithë qytetarët”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në 16-vjetorin e miratimit të Kushtetutës së Kosovës, tha se ajo forcoi garantimin e të…

Gazeta sllovene: Po lobohet që ish-presidenti Pahor të bëhet emisar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Ish-presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor po synon ta marrë postin e të dërguarit special të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet…

Bursa Shqiptare e Energjisë (ALPEX) anëtare e plotë në Europex

Nga data 3 prill 2024 Bursa Shqiptare e Energjisë (ALPEX) ka fituar statusin e anëtarit të plotë në Europex, nga…

Gashi: Prokuroria nuk po i përgjigjet familjes Dehari për zhdukjen e provave nga IML-ja

Tomë Gashi- avokati i familjes Dehari, ka akuzuar Prokurorinë Speciale se është duke heshtur dhe nuk po kthen përgjigje lidhur…

Ambasada e SHBA-së për njoftimin e Listës Serbe: Presim që qeveria të jetë e ndjeshme ndaj shqetësimeve të qytetarëve në veri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka shprehur keqardhje për zhvillimet e fundit me Listën Serbe, e…

Aksidenti në Pejë: Njëri nga fëmijët në gjendje të rëndë, dërgohet në QKUK

Nga aksidenti që ndodhi mesditën e së dielës në Pejë mbetën të lënduar dy të mitur. Klan Kosova mëson se…

Dy fëmijë goditen nga një veturë në Pejë, dërgohen në spital për trajtim mjekësor

Sot rreth orës 14:45 ka ndodhur një aksident mes një veture dhe dy fëmijëve në Pejë. Si pasojë e kësaj…

Kryeziu, Osmanit për planin e OSBE-së për veriun: E sheh Kosovën me sytë e ndërmjetësve ndërkombëtarë

Zëdhënësi i Qeverisë Përparim Kryeziu, i ka reaguar ministrit të Jashtëm të Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, i cili në…

Gjendet pa shenja jete një shtetas i huaj në Prishtinë

Një shtetas i huaj është gjetur pa shenja jetë në Prishtinë gjatë ditës së shtune. Në raportin 24 orësh të…

Kosova i kërkon sqarim BE-së për heshtjen ndaj shkeljeve të marrëveshjeve nga Serbia

Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti i ka kërkuar publikisht sqarime Bashkimit Evropian për heshtjen ndaj shkeljeve të marrëveshjes bazike…