Demolohet komplet kafiteria e njohur në qendër të Prishtinës

Demolohet komplet kafiteria e njohur në qendër të Prishtinës

Është demoluar një lokal në rrugën “Rexhep Luci”, në Prishtinë.Bëhet fjalë për lokalin Bon Vivant, ndërsa nuk dihen arsyet.

Ngjarja ka ndodhur sonte rreth orës 21:30, konfirmon Policia e Kosovës për Gazeta Blic, duke njoftuar se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe se kanë nisur hetimet për zbardhjen e rastit.

“Sot rreth orës 21:30, kemi pranuar informatën për demolimin e një lokali në rrugën “Rexhep Luci”, në Prishtinë. Menjëherë njësitet e nevojshme policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në koordinim me prokurorin e shtetit kanë nisë një hetim për ndriçimin e plotë të kësaj ngjarje”, ka thënë Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës.

Related Articles