Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

Edit Shkreli, një shqiptare që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të premten është betuar si gjyqtare pranë Gjykatës…

Të shtëna me armë në Prishtinë, gjenden disa gëzhoja në vend të ngjarjes

Disa të shtëna janë dëgjuar edhe mbrëmë në rrugën ‘Marie Shllaku’ në Prishtinë. Sinjali mëson se një qytetar ka denoncuar…

Protesta e Njësisë Speciale, Haradinaj: Vepro Kryeministër!

Daut Haradinaj ka reaguar pas protestës së sotme të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës para Qeverisë së Kosovës. Haradinaj…

“Kurrë se ka nxjerrë publiku”, Mbresa zë be nënën e saj rreth largimit dhe rikthimit të Azemit

Ish-finalistja e Big Brother VIP Kosova 1 njëherit dhe prezantuesja e “Big Talk”, Mbresa ka folur rreth largimit dhe rikthimit…

“Seniorët” që s’iu mbijetuan ndryshimeve të Abdixhikut, kush u largua e kush janë të rinjtë në Kryesi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka zgjedhur sot kryesinë e re të partisë që do të drejtohet nga Lumir Abdixhiku.…

Kurti në Kongresin e SPD takon Kancelarin Scholz, flet për raportet Kosovë-Gjermani, s’përmend dialogun

Kryeministri Albin Kurti është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, në Berlin ku po merr pjesë në kongresin e Partisë…

40 ditë paraburgim ndaj Gëzim Çelës, “baroni i drogës” së Shqipërisë që u arrestua në një fshat të Ferizajt

Gjykata Themelore në Ferizaj ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 40 ditësh Gëzim Çelës i njohur si “baroni i…

Hykmete Bajrami Nënkryetare e LDK’së: Këtë pozitë e kanë mbajtur njerëzit që kanë bërë histori

Hykmete Bajrami ka njoftuar se është zgjedhur Nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e sotme të Këshillit të…

Këta janë nënkryetarët e zgjedhur të LDK-së

LDK ka zgjedhur sot Kryesinë e re të partisë pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm. Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku,…

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty…