Drita i rikthehet rezultateve pozitive, “importon” tri pikë ‘të arta’ nga Drenasi

Drita ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim në Drenas ndaj Ferronikelit, duke e dominiar tërësisht lojën, veçmas në pjesën e dytë, kur edhe shënoi dy herë, për fitoren e pastër 0:2, shkruan Gazeta Enigma

Fillimisht Simonosvski konkretizoi në minutën 52 për të ‘zhbllokuar’ shifrat e rezultatit fillestar, ndërsa fatin e këtij takimi e përcaktoi Ajzeraj me golin e tij të parë në takim, ndërsa të dytin për skuadrën e tij, në minutën 75’.

Me këtë rezultat u mbyllë kjo sfidë, e cila në tërësi i takoi skuadrës së Dritës. Me këtë fitore, skuadra gjilanase ngjitet në kuotën e 16 pikëve në vendin e tretë, kurse Feronikeli mbetet i teti me 10 pikë, shkruan Gazeta Enigma.

Triumfojmë në Drenas Feronikeli 0:2 FC DRITA Golat për ne u realizuan në pjesën e dytë nga Marko Simonovski 51′ dhe Almir Ajzeraj dyfishoi epërsine në minutën 74′. FC DRITA⬜????Posted by Drita FC on E martë, 19 tetor 2021