Muriqi me reagim emocionues pas tërmetit në Turqi: Dhimbja është e papërshkrueshme

Ylli i kombëtares kosovare, Vedat Muriqi ka reaguar pas tërmetit të madh që goditi shtetin e Turqisë në orët e…

Ekipi i FMK-së po qëndronte në Turqi kur ndodhi tërmeti, i shpëtuan katastrofës

Federata e mundjes së Kosovës ka bërë të ditur se ekipi i kësaj Federate ishte duke qëndruar në Turqi në…

Kompletohen çerekfinalistët, për herë të parë një ekip nga Liga e Dytë

Janë mësuar tetë skuadrat çerekfinaliste në Kupën e Kosovës në futboll. Prishtina është skuadra e fundit që ka siguruar “biletën”…

Portieri turk nën rrënojat e tërmetit të fuqishëm, ende asnjë lajm për gjendjen e 28-vjeçarit

Është bërë e ditur nga mediat turke se portieri Ahmet Eyup Turkaslan, i cili luan në Yeni Malatayspor, ka mbetur…

Munishi: Prishtina gjithmonë do të bëjë futboll të mirë, jemi me fat që kemi Endrit Krasniqin

Prishtina ka fituar me rezultat 3-1 ndaj Dukagjinit. Skuadra e Ismet Munishit arriti ta eliminoi Dukagjinin dhe të kaloi tutje…

Prishtina kualifikohet tutje, shkëlqen ardhja tyre e fundit

Prishtina është skuadra e fundit që ka siguruar një biletë për çerekfinalen e Kupës së Kosovës. Kryeqytetasit kanë triumfuar me…

“Jam shumë i lumtur” – Zhegrova flet pas shkëlqimit me Lillen në fundjavë

Edon Zhegrova shkëlqeu në fundjavë duke ia sjellë Lillet fitoren ndaj Rennes me një gol dhe me dy asistime në…

Trajneri Statovci e konfirmon sulmin: U godita me mjete të forta

Trajneri i futbollit Faruk Statovci ka konfirmuar lajmin për sulmin që ka pësuar në orët e para të mëngjesit. Statovci…

Sulmohet fizikisht trajneri i futbollit, Faruk Statovci

Analisti dhe trajneri i futbollit, Faruk Statovci është sulmuar fizikisht nga dy persona të maskuar para banesës së tij në…

Interi luan miqësore me Partizanin në “Air Albania”, në këtë datë zikaltërit mund të zbarkojnë në Shqipëri

Një lajm emocionues për tifozët e Interit në Shqipëri. Skuadra zikaltër pritet që në datën 16 korrik, të zbarkojë në…