Europa League starton me disa befasi e shumë gola

Europa League starton me disa befasi e shumë gola

Skuadrat që i përbëjnë përgjithësisht grupet në Europa League, kanë zhvilluar ndeshjet e xhiros së parë të kësaj faze, duke shënuar kryesisht rezultate të pritshme.

Njëra nga ndeshjet kryesore të mbrëmjes ka qenë ajo mes Leicesterit dhe Napolit, skuadra këto që kanë mbyllur sfidën me barazim (2:2).

Takimi i  zhvilluar në mes të PSV Eindhoven dhe skuadrës së Adnan Januzaj, Real Sociedat është përshrkuajtur me shumë gola, gjithsej katër, njërin nga të cilët e shënoi pikërisht januzaj për skuadrën e tij në minutën 34’ të pjesëlojës së parë, për të barazuar shifrat në semafor, pasi paraprakisht Eindhoven kishte avancuar. Kjo ndeshje është mbyllë me rezultat të barabartë (2:2).

Goli i barazimit i shënuar nga Adnan Januzaj, me komentim në gjuhën kroate nga komentatori kroat.

Një tjetër takim interesant i mbrëmjes ka qenë ai që është zhvilluar në Romë mes skuadrës omonime dhe CSKA Sofjes, e cila është mbyllë me fitoren e thellë të vendësve 5 : 1, përkundër avantazhit fillestar të mysafirëve.

Fitore të vlefshme ka shënuar edhe skuadra e re e Xherdan Shaqirit, Lyon, e cila mbylli sfidën me rezultat të plotë  0 : 2 ndaj Rengersit të Skocisë si mysafire.

Këto janë të gjithë rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes së sotme.

GRUPI A

Brondby 0 : 0 Sparta Praga

Rangers 0 : 2 Lyon

GRUPI B

AS Monako 1 : 0 Strum Grac

PSV Eindhoven 2 : 2 Napoli

GRUPI C

Lecester 2 : 2 Napoli

Spartak 0 : 1 Legia Varshave (dje)

GRUPI D

Eintraht Frankfurt 1 : 1 Fenerbahçe

Olympiakos 2 : 1 Antverpen

GRUPI E

Gallatasaray 1 : 0 Lazio

Lokomotiva Moscov 1 : 1 Olimpique Marseille

GRUPI F

Mydjiland 1 : 1 Ludogoretz

Crvena Zvezda 2 : 1 Braga

GRUPI G

Bayer Leëerkusen 2 : 1 Ferencvarosh

Real Betis 4 : 3 Celtic

GRUPI H

Dinamo Zagreb 0 : 2 West Ham United

Rapid Vjena 0 : 1 Genk

Sot janë zhvilluar edhe ndeshjet e Konferencë League, të cilat kanë sjellë mjaft sfida interesante, dhe përballje me shumë gola.

Related Articles