Füllkrug ia theu dorën një tifozit në stadium me goditjen e tij të fortë në ndeshjen Gjermani – Skoci

Füllkrug ia theu dorën një tifozit në stadium me goditjen e tij të fortë në ndeshjen Gjermani – Skoci

Një tifoz i Gjermanisë u detyrua të lë stadiumin ende pa filluar ndeshja e parë hapëse e EURO 2024 mes Gjermanisë dhe Skocisë, pasi dora e tij e majtë u thye nga një goditje e sulmuesit gjerman Niclas Füllkrug, gjatë ngrohjes para fillimit të ndeshjes.

Kai Flathmann ishte ulur në anën e njërit prej golave ​, kur ai u godit nga një goditje e Füllkrug që shkoi jashtë.

“Nuk kam fjalë, gjëra të çmendura”, tha ai në rrjetet sociale, duke postuar një foto të tij në spital me krahun e fashuar dhe në një hobe.

Ai i tha gazetës se arriti të ndëgjonte himnet e skuadrave teksa e nxirrnin me barelë.

Füllkrug shënoi golin e katërt të Gjermanisë me një goditje të regjistruar me 110 km/h.

Gjermania tani do të përballet me Hungarinë të mërkurën. /Gazeta Enigma

Related Articles