Granit Xhaka pritet në mënyrë spektakolare nga të afërmit e tij pas fitores ndaj Bayern Munich

Granit Xhaka pritet në mënyrë spektakolare nga të afërmit e tij pas fitores ndaj Bayern Munich

Skuadra e Bayer Leverkusen dje arriti të bëjë një hap të madh drejt titullit kampion, pasi mposhti 3:0 rivalin Bayern Munich.Futbollisti i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka ishte një nga më të mirë në fushë, shkruan LIG Sport

Mesfushori shqiptar mbetët pa humbje që nga transferimi i tij prej Arsenalit në klubin gjerman.

Xhaka u prit në mënyrë spektakolare nga familjarët e tij në stadiumin “BayArena”.

Duke festuar fitoren ndaj Bayernit dhe suksesit historik pa humbje deri më tani në të gjitha garat.

Related Articles