Hoxhaj thotë se e ka pa draftin e Ramës për Asociacionin, e quan të rëndësishëm dhe të mirë

Hoxhaj thotë se e ka pa draftin e Ramës për Asociacionin, e quan të rëndësishëm dhe të mirë

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka mirëpritur propozimin e kryeministrit Edi Rama mbi një draft të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, draft të cilin thotë se e ka parë. Megjithatë, të njëjtin ka refuzuar t’a komentojë.Këtë hap të Ramës, Hoxhaj e ka cilësuar si “të rëndësishëm dhe të mirë”.

Ai ka thënë se shpreson se këtë dokument do ta arrijë në Kuvendin e Kosovës për diskutim të mëtutjëshëm.

Draft-statutin e propozuar, Rama tregoi se nuk e ka biseduar me homologun e tij nga Kosova, kryeministrin Albin Kurti.

Related Articles