Interi vazhdon me fitore, mposht Lazion dhe rikthehet në krye

Interi e ka kryer detyrën përballë Lazios (2-1) në Giuseppe Meazza për të rimarrë primatin në Serie A.

Ivan Perisic pati rastin e parë të mirë në ndeshje pas një harkimi nga Nicolo Barella, por goditja e tij me kokë shkoi mbi portë.

Në minutën e 17-të, Lautaro Martinez pranoi një top nga Alexis Sanchez dhe e futi në portë, mirëpo pas konsultimit të VAR-it, goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Alessandro Bastoni shfrytëzoi një top të kthyer dhe goditi me të majtën nga jashtë zonës për ta zhbllokuar rezultatin (30’).

Mirëpo, festa e Nerazzurrëve zgjati vetëm pesë minuta, pasi Ciro Immobile shfrytëzoi një harkim nga Danilo Cataldi dhe daljen e gabuar të Samir Handanovic për t’i barazuar shifrat (35’).

Skuadrat shkuan në pushim me rezultat të barabartë, ndërsa në fraksionin e dytë, zikaltrit vazhduan të rrezikojnë përmes Alexis e Perisic, derisa e rikthyen epërsinë.

Një harkim të mrekullueshëm nga Bastoni e priti në zonë Milan Skriniar, i cili realizoi me kokë në portën e Thomas Strakoshës (67’).