Ishin në pauzë, rinis takimi Kurti – Vuçiq

Ishin në pauzë, rinis takimi Kurti – Vuçiq

Ndonëse u aludua se takimi trepalësh midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit serb Vuçiq përfundoi, ai në fakt po vazhdon, raporton Gazeta Enigma.Enigma merr vesh se palët janë rikthyer në tavolinën e diskutimeve, dhe brenda pak minutash do dalin në konferencë.

Tashmë edhe në faqen e Bashkimit Evropian është paralajmruar konferenca e Borrell. /Gazeta Enigma

Related Articles