Këto janë temperaturat e motit për ditën e sotme

Këto janë temperaturat e motit për ditën e sotme

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, por më i nxehtë.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-23 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s. 

Related Articles