Ky është i dyshuari që e kërcënoi gazetarin e RTK-së

Ky është i dyshuari që e kërcënoi gazetarin e RTK-së

Alban Selimit, gazetar në Radio Televizionin e Kosovës para disa ditëve iu dogj garazha. Këtë të shtunë, Selimi e raportoi edhe një kërrcënim, ku në mure, i kishin shënuar fjalë kërrcënuese, duke i thënë që ta mbyllte gojën.Selimi tashmë ka njoftuar se në lidhje me sulmet dhe kërrcënimet ndaj tij, ka të arrestuar.

I arrestuari i sotëm është fqinj i imi, është shprehur Selimi, duke bër të ditur se i njejti ka lidhje familjare me disa uzurpatorë të tokave, përçka në RTK, ishte transmetuar një emision.

Postimi i plotë i Selimit:

Ky po del te jete emisioni qe ka shkaktu zjarrin ne shtepine time. I arrestuari i sotem qe eshte fqinj i imi ka lidhje familjare me uzurpatoret e ketyre tokave. Drejtesia duhet ta thote fjalen e saj per kriminelin, kushdo qofte ai!

Related Articles