Një sulm tjetër tronditës në Sidnei, vrasësi qëllon me thikë peshkopin dhe besimtarët në një kishë

Një sulm tjetër tronditës në Sidnei, vrasësi qëllon me thikë peshkopin dhe besimtarët në një kishë

Një peshkop dhe disa persona të tjerë janë therur me thikë gjatë një predikimi në Sidnei që po transmetohej në internet, raportojnë mediat lokale.

Ngjarja thuhet se ka ndodhur të hënën në mbrëmje në periferinë perëndimore të Wakeley.

Policia tha se ata iu përgjigjën raportimeve se një numër njerëzish ishin therur me thikë në zonë.

Ata shtuan se asnjë nga lëndimet nuk mendohet të jetë kërcënuese për jetën. Një burrë është arrestuar.

Nuk dihet menjëherë se çfarë arme është përdorur në sulm.

Related Articles