Babai po mbyste foshnjën e tij në mes të rrugës, ndërhyjnë shqiptarët dhe e shpëtojnë

Disa emigrantë shqiptarë që banojnë në Greqi kanë shpëtuar nga vdekja e sigurt një foshnjë të vogël në Athinë. Çdo…

NATO formalisht fton Finlandën dhe Suedinë për anëtarësim

NATO ka formalizuar ftesën për Suedinë dhe Finlandë për t’iu bashkuar kësaj aleance. Ky hap i zgjerimit është historik për…

Nisin procedurat për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

NATO ka nisur zyrtarisht procesin e pranimit të Suedisë dhe Finlandës në aleancë, me të 30 liderët pro, bëjnë të…

Stoltenberg vjen me Audi të “lodhtë” në samitin e NATO-s (VIDEO)

Sekretari i përgjthshëm i  NATO-s, Jens Stoltenberg, është parë të jetë sjell në samitin e aleancës veri-atlanike me një makinë të…

Turqia i kërkon Suedisë dhe Finlandës të dorëzojë 33 “terroristë”

Ministri turk i Drejtësisë Bekir Bozdag tha se Turqia do t’i rinisë Suedisë dhe Finlandës kërkesat për ekstradim të individëve…

Zelensky: Putini një terrorist në krye të një shteti terrorist

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e ka akuzuar presidentin rus, Vladimir Putin, se po bëhet “një terrorist që po e…

Udhëheqësit e NATO-s, Putinit: Ju s’do të fitoni

Në Madrid, disa nga liderët botërorë që marrin pjesë në një samit të NATO-s kanë folur për luftën dhe synimin…

Krejt çka pritet të ndodhë sot në samitin e NATO-s?

Udhëheqësit botërorë janë mbledhur sërish sot në Madrid për një samit të NATO-s, ku lufta në Ukrainë do të dominojë…

Gruaja ‘e vdekur’ godet arkivolin për të treguar se është gjallë gjatë funeralit të saj

Një funeral në Peru është ndërprerë në mënyrë dramatike pasi u dëgjuan trokitje brenda një arkivoli. Familja e Rosa Isabel…

“Lufta në Ukrainë nuk do të kishte filluar nëse Putini do të ishte grua”

Vladimir Putin nuk do ta kishte nisur luftën në Ukrainë nëse do të ishte një grua, sipas Boris Johnson. Vërejtjet…