Hovenier: Një apo disa struktura qëndrojnë pas sulmit në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha të shtunën se një apo disa struktura qëndrojnë pas sulmit…

Pas vërshimeve në Nju-Jork, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Gjendje e jashtëzakonshme është shpallur në qytetin e Nju-Jorkut pasi stuhitë e forta sollën përmbytje të shpejta. “Po shpall një…

Kush është shqiptarja që u vra nga grirësja e mishit në Greqi?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në në Messolonghi të Greqisë, ku një shqiptare ka humbur jetën…

Serbia dërgon ushtrinë afër Kosovës, Joseph kritikon Hillin dhe Ambasadën për mosreagim

Ish-zëvendësshefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Edward Joseph, e ka kritikuar Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në…

Shtëpia e Bardhë jep detaje të bisedës mes këshilltarit të Biden dhe Kurtit

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një njoftim lidhur me bisedën telefonike që Këshilltari për Çështje të Sigurisë Kombëtare i…

Shiu rekord në qytetin e Nju-Jorkut shkakton përmbytje

Shiu rekord pushtoi sistemin e kanalizimeve të Nju-Jorkut të premten, kështu duke dërguar një valë të përmbytjeve që rrjedhin nëpër…

Tragjike: Gruaja shqiptare copëtohet nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi, pasi një grua 50-vjeçare shqiptare është copëtuar nga…

Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, vetëvritet burri i 36-vjeçares shqiptare në Itali

Është gjetur i vdekur autori i dyshuar i vrasjes së Klodiana Vefës, e cila u vra të enjten në darkë…

Qeveria gjermane: Irrituese të shohësh se si presidenti serb i deklaron fajtorët viktima

Një zëdhënës i qeverisë gjermane thotë se presidenti serb Aleksandar Vuçiq duhet të jetë i vetëdijshëm për përgjegjësinë e tij…

Balla nga konferenca e Palermos akuzon Serbinë për sulm terrorist në Kosovë

Ministër i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Taulant Balla në Ministerialin vjetor të Konventës së Palermos, që organizohet nga Qeveria…