Nuk ka të ndalur dhuna në familje, arrestohen tre të dyshuar për këtë vepër

Nuk ka të ndalur dhuna në familje, arrestohen tre të dyshuar për këtë vepër

Dhuna në familje, po vazhdon të jetë e pranishme në shoqërinë kosovare.

Nga to ka dhunë psiqike, fizike, ndërsa ka raste kur edhe pas një kohë vazhdon të rritet problemi derisa të kalojë edhe në vrasje.

Brenda 24-orëve në vend u arrestuan tre persona që po dyshohen se kanë kryer veprën penale “Dhunë në familje”.

Njëri nga ta në Gjakovë, po dyshohet se këtë të enjte ka sulmuar fizikisht anëtaren e familjes. Lidhur me këtë rast nuk raportohet për të lënduar, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

E një tjetër person në Ferizaj u arrestua këtë të enjte, veç se ai nuk dyshohet se atë ditë e shkeli ligjin por dy ditë para arrestimit. Atij iu vendosen prangat pasi tre femra kanë raportuar në polici se janë kanosur verbalisht nga i dyshuari.

Në mbajtje u dërgua të enjten edhe një i dyshuar në Fushë Kosovë, nën dyshimin se e ka kanosur verbalisht dhe shqetësuar anëtaren e familjes, bën të ditur raporti 24-orësh i policisë

Related Articles