Parashikimi i motit, këto janë temperaturat maksimale për sot

Parashikimi i motit, këto janë temperaturat maksimale për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot herë i vranët e herë me diell.

“Moti vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu”, thotë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-27 gradë Celsius”.

“Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”.

Related Articles