Rriten shifrat, shkon në 21 mijë e 822 numri i të vrarëve në Gaza

Rriten shifrat, shkon në 21 mijë e 822 numri i të vrarëve në Gaza

Numri i të vrarëve në Gaza ka arritur në 21 mijë e 822, tha Ministria e Shëndetësisë e vendit.Sipas kësaj ministrie të plagosur janë 56 mijë e 451, raporton The Telgraph.

Shifrat përfshijnë 150 palestinezë të vrarë dhe 286 të plagosur në 24 orët e fundit, tha ministria.

Related Articles