Më shumë

Kryhet një intervenim i rrallë në zemrën e një fëmije në QKUK

Në Qendren Klinike dhe Universitare ka ndodhur një intervenim i rrallë në zemrën e një fëmijës, të moshës 14 vjeçare.

Dobitë shëndetësore që sjell tek organizmi agjërimi gjatë muajit të Ramazanit

Agjërimi gjatë muajit të Ramazanit mund të sjellë shumë përfitime në aspektin e shëndetit fizik dhe mendor. Duke respektuar agjërimin

Haxhiu për gjendjen në shëndetësi: Kurti të jap llogari për degradimin e shëndetësisë, për skandale e hajni

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, në seancën e sotme të Kuvendit ka adresuar kritika të shumta kundrejt kryeministrin=t Albin Kurti

AAK: Shëndetësia në Kosovë, plagë e vjetër

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media lidhur me gjendjen e shëndetësisë në

“Mos të përdorin antibiotik”, mjekët me rekomandim për gripin sezonal te fëmijët në Kosovës

Shumë fëmijë këtyre ditëve kanë kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e gripit sezonal. Ata kryesisht ankojnë për ethe, temperaturë, skuqje

Sponsored