Më shumë

​Hashani: Pediatria në QKMF-në e kryeqytetit brenda pak vitesh do të mbyllet

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë që nga 1 marsi, pediatria do të funksionojë me vetëm një ndërrim

Nis vaksinimi i vajzave kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovës ka filluar vaksinim i vajzave kundër kancerit të qafës së mitrës. Në një njoftim

Spitali i Prizrenit bëhet me rezonancë magnetike, Vitia: Nga ky shërbim do të përfitojnë edhe qytetarët e Kukësit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se Spitali i Prizrenit është bërë me rezonancë magnetike. Vitia tha

Mjekët në QKUK i shpëtojnë jetën 1-vjeçarit, kishte përpirë një pjesë të lodrës dhe i ishte bllokuar frymëmarrja

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se i kanë shpëtuar jetën një një-vjeçari i cili kishte përpirë

Dita kundër kancerit, IKSHPK: Kujdesi paliativ të jetë komponent thelbësore për sistemet shëndetësore

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në Ditën Botërore kundër Kancerit, ka theksuar se kujdesi paliativ duhet të aplikohet

Sponsored