Synohet të mblidhen mbi 250 mijë dollarë, kaq para u mblodhën deri tani për Luiz Ejllin në fondacionin online

Synohet të mblidhen mbi 250 mijë dollarë, kaq para u mblodhën deri tani për Luiz Ejllin në fondacionin online

Edhe pse “Big Brother VIP Albania” po shkon drejt fundit, dinamikat janë gjithnjë shumë aktive.E padyshim se njeriu më i “zhurmshëm” i këtij edicioni në secilin aspekt është Luiz Ejlli.

Luiz Ejlli që më parë pak njerëz e kishin njohur nga talenti që kishte për muzikë, në këtë edicion të “Big Brother” tregoi qartë aftësinë e tij për të luajtur.

Luiz Ejlli i cili po cilësohet edhe si sensacioni i shtëpisë më të famshme në Shqipëri, është kthyer edhe në personazhin më të kërkuar e më të pëlqyer të të gjitha rrjeteve sociale.

Duke qenë se ka një numër të madh të fansave, e të cilët nuk janë kursyer për asgjë në drejtim të tij së fundi është hapur edhe një fondacion online, transmeton lajmi.net.

Në platformën GoFundMe ekziston tashmë një fondacion i hapur nga e ëma e tij, Angjelina dhe motra e tij, Ina.

“Përshëndetje të gjithë fansave të zjarrtë të Luizit! Pas shumë kërkesave për të treguar mbështetjen tuaj duke i dërguar dhurata në mënyrë transparente Luizit, kemi hapur një llogari GoFundMe. Ky GoFundMe menaxhohet nga nëna e Luizit (Angjelina) dhe motra e tij (Ina). Ju falënderojmë nga zemra për mbështetjen”, thuhet në përshkrimin zyrtar të fondacionit.

Ndërsa në vetëm pak orë pasi është bërë publike, llogaria ka arritur qët ë mbledhë mbi shtatë mijë dollarë.

Një njeri i vetëm i ka dërguar Luizit mbi 5 mijë dollarë.

Sipas të dhënave të deritanishme shuma e cila synohet të arrihet përmes këtij fonacionii është 250 mijë dollarë amerikanë.

Related Articles