Ish-drejtori i CIA-s: Fitorja e talibanëve është një katastrofë për botën

Ish-drejtori i CIA-s David Petraeus e quajti sot marrjen e pushtetit nga talibanët në Afganistan si “të tmerrshme” dhe një…

Serwer: Kosova të largohet nga një marrëveshje e keqe me Serbinë dhe të përmirësojë raportet me Kinën

Në takimin e parë që patën, kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq, s’u pajtuan për asgjë përveçse të shihen…

Kamerat e sigurisë në një shtëpi private në Florida, kapin dy objekte misterioze

Kamerat e sigurisë të vendosura në një shtëpi private në Florida, kanë kapur momentin kur objekte misterioze fluturojnë me shpejtësi…

COVAX arrin marrëveshje me Modernën për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinave

COVAX do të ketë 500 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19 të Moderna-s, pas një marrëveshjeje të nënshkruar me Aleancën për…

Si u shkatërrua ‘banda ballkanike’ e drogës në Angli?

Operacioni “Supergrass” është më i madhi që ka ndërmarrë ndonjëherë Britania e Madhe për të arrestuar bandat kriminale ballkanike. Forcat…