Mërgim Berisha transferohet tek Fenerbahce

Sulmuesi kosovar, Mërgim Berisha, ka zyrtarizuar transferimin tek gjiganti turk, Fenerbahce. Disa ditë më parë Berisha ishte subjekt i diskutimit…

Skandal në Itali, thuhet se “Mafia” u përfshi në transferimin e Muriqit te Lazio

Italia është tronditur nga lajmi se Mafia mund të jetë i përfshirë në futboll, ku emri i Igli Tares dhe…

Muriqi shkëmbehet me Ozan Tufan

Lazio dhe Fenerbahçe po planifikojnë t’i shkëmbejnë futbollistët e tyre gjatë verës. Me këtë rast, sulmuesi kosovar mund të rikthehet…