Delegohen gjyqtarët për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka deleguar gjyqtarët për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës që luhen të mërkurën.…

Tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është tërhequr shorti për gjysmëfinalet në Kupën e Kosovës. Ballkani do…

Sot zhvillohen dy ndeshje tejet interesante në çerekfinalen e Kupës së Kosovës, nxehtë në Klinë

Sot (e mërkurë) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje të vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës.…

Ky është orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

Futbolli kosovar për vitin 2024 zyrtarisht do të nisë me ndeshjet e Kupës së Kosovës që luhen në kuadër të…

Tërhiqet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës, Gjilani e pret Prishtinën, për t’a përsëritur finalen e vitit të kaluar

Sot nga ora 12:00 është tërhequr shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës në futboll. Kampioni aktual i…

Tërhiqet shorti për finalen e Kupës së Kosovës, Gjilani si vendas

Sot është tërhequr shorti në zyret e Federatës së Futbollit të Kosovës për ndeshjen finale mes SC Gjilanit dhe FC…

KFF Mitrovica e fiton Kupën e Kosovës

Vashat e Mitrovicës e kanë fituar Kupën e Kosovës pasi mposhtën me rezultat 2-1 skuadrën e Hajvalisë, raporton Gazeta Enigma.…

SC Gjilani kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës, eliminon Llapin

SC Gjilani është kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës pas fitores 1-0 ndaj Llapit, në kuadër të ndeshjes kthyese…

Batatina tregon për Gazetën Enigma se cilat janë gjasat e Llapit për kualifikim në finale të Kupës së Kosovës

Të mërkurën më 19 prill, SC Gjilani dhe KF Llapi do ta kërkojnë kualifikimin në finalen e Kupës së Kosovës.…

Caktohen gjyqtarët për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

Nesër do të zhvillohen dy ndeshjen e para të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës. Llapi do ta mirëpret Gjilanin, ndërsa…