Mirlind Daku ndërron kombëtare, lë Kosovën për Shqipërinë

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku shumë shpejt do ti bashkohet kombëtarës se Shqipërisë, përcjellë Gazeta Enigma. Kanal10 mëson se Daku…

Dries Mertens së bashku me gruan e tij po ndihmon viktimat e tërmetit që goditi Turqinë

Futbollisti i Galatasaray, Dries Mertens dhe bashkëshortja e tij Kat Kerkhofs morën pjesë në organizimin e ndihmave për viktimat e…

Superliga rikthehet në aksion, ky është orari i xhiros së 19-të

Kampionati elitar në futbollin kosovar rikthehet në aksion këtë vikend, teksa pritet të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 19-të, shkruan…

Vdes ish-trajneri i Prishtinës Qiro Bllazheviq

Ka vdekur në moshën 88-vjeçare ish-trajneri i Prishtinës, Miroslav “Qiro” Bllazheviq. Bllazheviq ishte i diagnostifikuar me kancer në prostatë në…

Sportistët e Kosovës përveç që shpëtuan nga tërmeti, u ndihmuan viktimave që kishin mbetur nën rrënoja pas tërmetit

Rreth 5, 000 mijë persona kanë humbur jetën e dhjetëra mijëra të tjerë janë lënduar nga dy tërmete të fuqishme…

Vinicius mund të largohet nga Reali, kjo është arsyeja

Vinicius është në qendër të polemikave edhe një herë, pas ndeshjes ndaj Mallorcas ku u pa duke argumentuar me Maffeon…

“Jam i bindur se Manchester City ka mashtruar”

Ish-kryehetuesi i UEFA-s, Yves Leterme ka mbështetur akuzat e Ligës Premier ndaj Manchester Cityt me më shumë se 100 shkelje…

Qeni e ndjeu tërmetin dhe e shpëtoi gruan e tij, portieri tregon momentin kur Turqinë e kapi tërmeti

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë dhe shumë njerëz kanë ndërruar jetë. Në mes të lajmeve të trishtueshme që…

Christian Atsu nxirret i gjallë nga rrënojat, i lënduar në këmbë dhe me vështirësi në frymëmarrje

Christian Atsu është gjetur i gjallë dhe po shërohet në spital pasi u nxjerr nga rrënojat pas dy tërmeteve shkatërruese…

Ky është lojtari që u hodh nga kati i dytë për ta shpëtuar veten, dy shokët e ekipit vdiqën nën rrënoja

Raportimet nga Turqia për atë që ndodhi gjatë tërmetit vdekjeprurës janë vërtet tronditëse. E njëjta gjë për Baris Basdas. Sipas…