Kuvendi i Shqipërisë me rregullore të re, hyjnë në fuqi masa më të forta ndëshkuese ndaj deputetëve

Kuvendi i Shqipërisë tashmë ka një rregullore të re. Ndryshimet që u miratuan në seancën plenare të datës 14 dhjetor,…

Sali Berisha përjashtohet për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

Deputeti i Partisë Demokratike Sali Berisha, dhe pesë deputetë të tjerë të opozitës janë përjashtuar për 10 ditë nga seancat…

Ndodh edhe kjo në Kuvendin e Shqipërisë, deputeti i PS-së voton edhe për kolegun

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në Kuvendin e Shqipërisë. Në pamjet e publikuara në disa media, shihet deputeti…

Presidenti Meta do ta padis Kuvendin e Shqipërisë për falsifikim dokumentesh

Presidenti, Ilir Meta në një konferencë për mediat tha se përgjigjet e 72 pyetjeve të dhëna para Gjykatës Kushtetuese, do…

Haxhiu takoi kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, flasin për vettingun në sistemin e drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot ka zhvilluar një takim me kryeparlamentaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla.…

Lindita Nikolla zgjedhet kryetare e Kuvendit të Shqipërisë

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë zgjedhur Lindita Nikollën kryetare të këtij institucione. Ajo mori vota 79, kryesisht nga deputetët…