Sejdiu: Nuk them jo nëse thërret Suedia, por do të kisha zgjedhur Kosovën

Ai është gati të ketë përparimin e tij të madh në Malmo. Por, realisht nuk ishte planifikuar fare që Patriot…

Te Malmo nuk kanë njohuri për Ballkanin

Te skuadra kampione e Suedisë, Malmo, kanë pranuar se nuk kanë informata të mjaftueshme për kampionin e Kosovës, Ballkanin. Malmo…

Ballkani në raundin e dytë të Championsit mund të përballet me Malmon

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani ka gjasa të përballet me skuadrën nga Suedia, Malmo në raundin e dytë kualifikues…

Notat e lojtarëve, Malmo 0-1 Chelsea: Loftus-Cheek më i miri në fushë

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Malmos (1-0) në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së…

Notat e lojtarëve: Malmo 0-3 Juventus, Sandro dhe Morata më të mirët

Juventusi ishte bindës në udhëtimin te Malmo, ku shënoi tre gola dhe arkëtoi pikë të plota në ndeshjen e xhiros…

Formacionet startuese: Juve luan për fitore në udhëtim te Malmo

Në Eleda Stadion zhvillohet ndeshja e xhiros së parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Malmoe FF dhe…