Tërmkolli: Shqiptarët kanë dy liderë, Rugovën dhe Berishën, të tjerët janë kryeministra e presidentë

Ish-deputetja nga radhët e LDK-së, Melihate Tërmkolli ka reaguar pas shkarkimit të Lulzim Bashës nga Kuvendi i thirrur nga Sali…

Termkolli për takimin e Ramës në Beograd: Serbia i ka mposht shqiptarët vetëm përmes shqiptarëve

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Termkolli, ka folur lidhur me takimin që pati kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në Beograd, në…

Tërmkolli-Kurtit: Kryeministër, vepro ose ec

Ish-deputetja Melihate Tërmkolli ka reaguar pas zhvillimeve të fundit që ndodhën në very të Kosovës, ku dy zyre të Qendrave të…

Tërmkolli: Kurti, kryeministri më i denjë deri më tani në bisedime

Ish-zyrtarja e lartë e LDK-së, Melihate Tërmkolli, duke komentuar takimin e parë Kurti-Vuçiq në Bruksel, ka thënë se ky ishte…

Tërmkolli: Në LDK po bëhet ‘spatrim etnik’

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka thënë se në këtë parti është duke u bërë “spastrim etnik”,…