Ramosaj thotë se Qeveria s’e menaxhoi fare situatën me pandeminë, zotohet të rrisë numrin e stafit mjekësor

Kryetari aktual dhe kandidati i AAK-së për komunën e Deçanit, Bashkim Ramosaj tha se situata me pandeminë nuk është menaxhuar…

Vitia lavdëron tri komuna për menaxhimin e vaksinimit, mësoni cilat janë ato

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, falënderoi të gjithë kryetarët e komunave për bashkëpunim, por me theks të veçantë specifikoi Obiliqin,…

Ministri Vitia raporton në Komisionin për Shëndetësi në lidhje me menaxhimin e pandemisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, do të raportojë sot në Komision lidhur me menaxhimin e pandemisë, procesin e vaksinimit dhe…

Aliu flet për hidrocentralet: Kompanitë në Brezovicë lëshojnë ujin vetëm kur ka vizita zyrtare

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se në lumin e Brezovicës gjatë ditës së djeshme…