Samiti BE-Ballkani Perëndimor, 730 gazetarë dhe 14 delegacione sot në Tiranë

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e konsideron mjaft të rëndësishëm për vendin tonë, mbajtjen e samitit…

Ambasadorja e USAID-it: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi, mënyra e mirë për të ecur drejt integrimeve evropiane dhe euroatlantike

Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin E. McKee pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se normalizimi i raporteve mes…

“Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi, mënyra e mirë për të ecur drejt integrimeve evropiane dhe euroatlantike”

Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin E. McKee pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se normalizimi i raporteve mes…

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës nis hetimet ndaj Telekomit Mobil të Serbisë

Autoriteti i Konkurrencës së Kosovës (AKK) njofton se ka nisur hetimin ndaj MTS DOO lidhur me shkeljet e bëra gjatë…

Aosciacioni i Komunave të Kosovës: Projektligji për Pagat është degradues dhe nënçmues për pozitën e kryetarit

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka reaguar lidhur me Projektligjin për Pagat duke thënë se është degradues për pozitën e…

Zgjedhjet në Veri, KQZ del me njoftimin e fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton subjektet politike, OJQ-të, organizatat qeveritare dhe ndërqeveritare, organizatat ndërkombëtare të specializuara të cilat merren me…

Ambasadorja e USAID-it vazhdon vizitën në Kosovë, sot pritet nga Osmani

Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin E. McKee po qëndron  për vizitë në Kosovë. Në kuadër të kësaj vizite që ka…

Faruk Mujka i Vetëvendosjes caktohet kryeshef ekzekutiv i Ndërmarrjes Publike “Ibër-Lepenc”

Asamblisti i LVV-së në Kuvendin Komunal të Mitrovicës Faruk Mujka është zgjedhur kryeshef ekzekutiv i Ndërmarrjes Publike “Ibër-Lepenc”. Lajmin e…

Malcolmi fajëson Perëndimin për gjendjen në Kosovë

Për pak muaj, 18 shkurtin e 2023-shit, Kosova shënon 15 vjet nga shpallja e Pavarësisë. Serbia, jo vetëm nuk e…

Ndarje jo e drejtë sipas GAP: 52 për qind e investimeve të reja kapitale, Kurti i çoi për tri komunat e LVV-së

GAP thotë se te komunat e udhëhequra nga LDK dhe PDK ka pasur ndarje të balancuar të buxhetit, derisa komunat…