Ballkani i Hapur, Hovenier: Është vendim sovran i Kosovës se në cilat iniciativa merr pjesë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, ndër të tjera foli edhe për Ballkanin e Hapur, për të cilën tha…

Vendimet e Qeverisë, Kurti: Veturave nga Serbia do t’u vendoset ngjitës në targa deri më 31 tetor 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje lidhur me masat e reciprocitetit që janë marrë sot karshi Serbisë nga…

Ky është vendimi i ri nga Qeveria për targat

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhje elektronike në të cilë​n ka miratuar vendimin për të mundësuar regjistrimin e…

Policia në aksion: Arrestohen 11 persona për mashtrime me subvencione

Hetuesit policorë nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit-Sektori i Hetimeve të Korrupsionit, pas hetimeve disa mujore të…

KDI: Vettingu të bëhet me ndryshime kushtetuese – thirrje Qeverisë për konsensus politik

Kryeministri i Kosovës, bashkë me ministren e drejtësisë, Albulena Haxhiu, janë takuar sot me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, në…

Lajçak s’e viziton Urën e Ibrit, edhe pas konfirmimit se është pjesë e dialogut

I Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë vizitës në Mitrovicë tha se nuk e ka…

Çka foli presidentja Osmani me Lajçakun?

Presidentja e Kosovs, Vjosa Osmani Sadriu, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Në…

Lajçak: Mbështetja për liberalizimin e vizave për Kosovën kurrë s’ka qenë më e fuqishme

Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se Kosova asnjëherë nuk ka pasë më shumë mbështetje…

Kurti takon Krasniqin, diskutojnë për Vettingun

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Takimi është…

​Lajçak sot mbyll vizitën në Kosovë, dialogu e të pagjeturit në fokus të vizitës treditore të tij

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimi Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav…