Detaje nga letra që KPK ia dërgoi Presidencës për Kryeprokurorin e Shtetit

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), ka dorëzuar sërish në Presidencë emrin e Blerim Isufajt, për dekretim në pozitën e Kryeprokurorit…

Osmani në vizitë zyrtare në Iowa të ShBA-së, Presidenca tregon agjendën

Presidentja Vjosa Osmani ka nisur sot vizitën zyrtare në Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmin e ka bërë…

Çka nënkupton mungesa e ambasadorëve të QUINT-it në pritjen shtetërore për Kosovën?

Më 13 Qershor për nder të 24 vjetorit të çlirimit të Kosovës, me ftesë të presidentes së Kosovës Vjosa Osmani…

Ambasadorët e QUINT-it e bojkotojnë eventin për çlirimin e Kosovës, deklarohen nga Presidenca

Me ftesë të Presidentes së shtetit Vjosa Osmani, dhe Kryeministrit Albin Kurti, dje është mbajtur pritja shtetërore për nder të…

Presidentja dhe Qeveria në një linjë për Asociacionin – Kërkohet respektimi i Kushtetutës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti thanë dje se kërkesat që themelimi i Asociacionit të komunave me…

Serbia shkel Marrëveshjen e Ohrit, reagon Presidenca e Kosovës

Shefi i stafit të Presidencës, Blerim Vela, ka reaguar pas lajmeve se ministri i Jashtëm, Ivica Daçiq, ka lobuar kundër…

Rusia pritet ta merr presidencën e Këshillit të Sigurimit

Në Ukrainë, Moska po vazhdon një luftë të paprovokuar agresioni. Në Hagë, Vladimir Putin po përballet me një urdhër arresti…

Deklarohen nga Presidenca për mundësinë e shtyrjes së zgjedhjeve në veri pas incidenteve të fundit

Incidentet e së martës mbrëma në veri të Mitrovicës, ku u sulmuan me granata dore zyrat e komisioneve komunale zgjedhore…

Vuçiq kërcënon Kosovës, nga Presidenca kërkojnë të sanksionohet si Putini

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një intervistë për televizionin serb “Happy Tv”, ka folur me tone kërcënuese ndaj Kosovës,…

Këshilltarja e presidentes i reagon deputetes Deliu-Kodra: Presidentja i di mirë obligimet dhe përgjegjësitë e saj

Donjeta Miftari, këshilltare e presidentes Osmani i ka reaguar deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, e cila në…