Deklarohen nga Presidenca për mundësinë e shtyrjes së zgjedhjeve në veri pas incidenteve të fundit

Incidentet e së martës mbrëma në veri të Mitrovicës, ku u sulmuan me granata dore zyrat e komisioneve komunale zgjedhore…

Vuçiq kërcënon Kosovës, nga Presidenca kërkojnë të sanksionohet si Putini

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një intervistë për televizionin serb “Happy Tv”, ka folur me tone kërcënuese ndaj Kosovës,…

Këshilltarja e presidentes i reagon deputetes Deliu-Kodra: Presidentja i di mirë obligimet dhe përgjegjësitë e saj

Donjeta Miftari, këshilltare e presidentes Osmani i ka reaguar deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, e cila në…

Franca merr Presidencën e BE-së në janar, Kosova pret sinjale pozitive për liberalizimin

Franca do ta marrë kryesimin e Presidencës së Bashkimit të Evropian nga 1 janari 2022. Udhëheqjen e institucionit më të…

Përplasen Vela e Çollaku për moratoriumin

Shefi i Stafit të Presidentes, Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka reaguar pasi analisti politik, Bekim Çollaku, ka thënë se deklarata…

Presidenca e Kosovës reagon për muralin e Mlladiqit në Beograd

Presidenca e Kosovës ka reaguar për muralin në përkrahje të kriminelit Ratko Mlladiq në qendër të Beogradit. Shefi i kabinetit…

Presidenca e Kosovës reagon pasi helikopterët serbë iu afruan kufirit në veri

Nga Presidenca e Kosovës kanë reaguar pasi helikopterët serbë fluturuan shumë afër territorit të Kosovës në Jarinje. Shefi i Kabinetit…

Morën “bekimin” e Metës, Rama dhe ministrat ia mësyjnë kryeministrisë

Betohet qeveria e re ‘Rama 3’. Kryeministri Edi Rama bashkë me anëtarët e tjerë të kabinetit u betuan te Presidenti…

Objekti i Presidencës merr pamje tjetër, në nder të 11 Shtatorit

Presidenca e Kosovës në shenjë nderimi dhe solidarizimi me popullin amerikan në përvjetorin e 20-të të sulmeve të 11 Shtatorit,…

Nesër mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden

Nesër do të mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden, nën organizimin e Presidentes së Kosovës, Vjosa…