31-vjetori i PD-së, Basha: Ditëlindje e thyer, por do të dalim më të fortë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas nisjes së kuvendit të kësaj partie të thirrur nga Sali Berisha.…

Procedohet penalisht kosovari që e goditi eskortën e Salih Berishës

Policia e Lezhës ka proceduar penalisht 24-vjeçarin nga Kosova që ka goditur eskortën e ish-kryeministrit Sali Berisha, mbrëmjen e djeshme.…

Berisha thotë se ka mbledhur 4200 nënshkrime për Kuvendin Kombëtar

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, deklaroi se të mërkurën do të dorëzohen firmat e delegatëve të Partisë Demokratike për ngritjen…

Berisha: Ballkani i Hapur sjell homogjeninë serbe në rajon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur publikisht Kosovën, Malin e Zi dhe Bosnjen që refuzuan të bëhen pjesë e “Open Balkan”.…

Basha shpjegon përjashtimin e Sali Berishës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi paraditen e së shtunës krerët e degëve të partisë. Në mbledhjen që zgjati…

Berisha: Jam i sigurt që Bashën e kanë kërcënuar me sanksione

Sali Berisha, ka reaguar pas vendimit të Lulizm Bashës për ta përjashtuar nga Grupi Parlamentar i PD-së. Berisha tha se…