Këto janë arsyet se përse duhet të bëni seks çdo ditë

Përmirëson gjendjen emocionale Seksi ndihmon që të keni një gjendje të mirë emocionale. Kjo pasi që me emocionet tuaja jeni…

Gushti është muaji kur çiftet duan më së shumti seks

Sipas një sondazhi të fundit nga një studim britanik, muaji gusht rezulton supremi sa i përket çifteve në të bërit…

15-vjeçarja nga Malisheva raporton se kreu marrëdhënie seksuale me një burrë që 1 vjet, i premtoi se e merr për grua

Numri i rasteve të ngacmimeve, sulmeve e dhunës seksuale në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Në shumë prej tyre,…

Një rund seksi ideja më e mirë për çdo mëngjes, kjo është koha kur burrat dhe gratë e preferojnë

Shumicën e netëve, pas një dite të gjatë në punë, krejt çfarë dëshironi është të shkoni në shtrat dhe të…

Pozitat në seks që duhet t’i provoni patjetër kur bie borë

Seksi çliron endorfina dhe oksitocinë, të cilat krijojnë ndjenja intimiteti dhe relaksimi, siç bëri të ditur Laura Berman, PhD, një…

A arrihet orgazma më shpesh me bashkëshortin apo me dashnorin?

Me rastin e seksit pa obligim dyfish, më rrallë përjetohet orgazma se sa me partnerin e përhershëm. Kështu ka konstatuar…