Aksidenti në Prishtinë, njëri nga të lënduarit është në gjendje të rëndë, po trajtohet në QKUK

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ndodhi sot në Prishtinë, ku ishin përfshirë dy…

Policia kërkon bashkëpunim nga qytetarët për kapjen e një burri dhe një gruaje nga Prizreni, dyshohen për “Shpërdorim të pasurisë së huaj”

Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët për identifikimin e dy personave në Prizren. Ata dyshohet për veprën penale…

Babai i Triumf Rizës pas arratisjes së Sekiraqës: Fajin e ka sistemi gjyqësor

Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, ka thënë se fajin për arratisjen e Enver Sekiraqës nga arresti shtëpia e ka…

I akuzuari në rastin ‘Bon Vivant 1’ thotë se babai i vdiq si pasojë e thashethemeve për këtë rast

Me rastin e dhënies së fjalës përfundimtare i akuzuari në rastin e njohur si “Vivant 1”, Masar Gërdovci tha se…

U has me uniformë me emblema të Serbisë, arrestohet një person në Leposaviq

Një person është arrestuar e më pas është liruar në procedurë të rregullt. Ai është hasur i veshur me uniformë…

Rasti i fajdeve në Graçanicë, i dyshuari i tretë kapet në Shqipëri

Është arrestuar edhe i dyshuari i tretë rreth rastit në Graçanicë. Klankosova.tv mëson se E.G u arrestua nga autoritetet në…

Seanca e rigjykimit për vrasjen e Marigona Osmanit shtyhet për 24 maj

Me kërkesë të mbrojtësve të të akuzuarve Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, avokatëve, Skender Musa dhe Arbnora Shefkiu është shtyrë…

Sallahu e quan turp mosvotimin e Marrëveshjes për burgje, thotë se u dëmtuan marrëdhëniet me Danimarkën

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka reaguar pas dështimit të mirarimit të Traktatit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së…

Nëntë raste të dhunës në familje janë raportuar brenda dy ditëve në Kosovë

Vetëm brenda 48 orëve të fundit në Kosovë janë raportuar nëntë raste të dhunës në familje, raporton Gazeta “Enigma”. Sipas…

Aksion i Prokurorisë Speciale dhe Policisë në Pejë, së paku dy të arrestuar për fajde dhe detyrim

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Speciale të Kosovës kanë zhvilluar sot aksion në Pejë, që rezultoi me arrestimin…